Ptáte se…

Na této stránce jsme se snažili zodpovědět Vaše nejčastější dotazy. Pokud zde na nějakou Vaši otázku odpověď nenajdete, řekněte nám to.
Rádi na našich stránkách odpověď na tuto Vaši otázku zveřejníme pro ostatní.

Co je americká hypotéka?

Americká hypotéka je neúčelový úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Peníze z úvěru nemusíte využít pouze na investici do nemovitosti (koupě či rekonstrukci),
ale na cokoli potřebujete. Nejčastější využití americké hypotéky je konsolidace půjček. Americkou hypotéku poskytují banky, ale i některé společnosti nebankovní.

Jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní americkou hypotékou?

Americká hypotéka kterou nabízejí banky, má na rozdíl od nebankovní americké hypotéky pouze jednu výhodu, a to nižší úrokovou sazbu. Jiné výhody bohužel nemá.
Je však nutno poznamenat, že ve srovnání se seriózními nebankovními subjekty už ani toto neplatí. V současné době jsou na trhu 3 společnosti, které mají i úrok již srovnatelný s americkou hypotékou bank. Se všemi těmito investory naše společnost spolupracuje.

Pokud chcete požádat o americkou hypotéku v bance, nesmíte mít negativní zápis nejen v bankovním registru BRKI, nebankovním registru NRKI, ale ani registru Solus.
Banky totiž vidí nejen do BRKI, ale i do NRKI, a většina bank i do registru Solus.

Dále musíte počítat s doložením příjmu. Pokud budete chtít požádat o vyšší částku, bude muset být příjem už poměrně vysoký, a hlavně v plné výši doložitelný.
Pokud Vám některá banka výjimečně bude schopna poskytnout úvěr bez doložení příjmu, připravte se na vyšší úrok, a to mnohdy vyšší, než nabízí naše společnost.
Jediné, co má bankovní a nebankovní americká hypotéka společné, je neúčelovost půjčky. Tzn., že peníze můžete využít k uspokojení jakýchkoli finančních potřeb.

Americká hypotéka, kterou nabízíme my, má výhody, které Vám žádná banka nabídnout nemůže:

Naše americká hypotéka je poskytována bez ohledu na negativní zápis ve kterémkoli z výše uvedených registrů. Nenahlížíme do BRKI, NRKI, ani registru Solus!
Dále nepožadujeme po našich klientech doložení příjmů! A samozřejmě by nás (na rozdíl od bank) ani nenapadlo zvýšit v takovém případě úrokovou sazbu s výmluvou,
že je takový úvěr pro nás rizikový.

Americká hypotéka nabízená naší společností má ve srovnání s americkou hypotékou bank ještě další výhody. Naše klienty v žádném případě nenutíme, aby nám zaplatili předem odhad nemovitosti, aniž by jim byl úvěr nejdříve nejen schválen, ale i fyzicky vyplacen! Dále se u nás v žádném případě neplatí vedení úvěrového účtu,
nepožadujeme doložení bezdlužnosti vůči státním institucím apod. Výhod je mnohem více. Zavolejte nám a zeptejte se nás!

Jakou tedy nabízíte úrokovou sazbu Vy?

Průměrná výše úrokové sazby se u našich investorů pohybuje kolem 9% p.a. Zdůrazňujeme, že se jedná o hypotéku americkou, tzn. neúčelovou, nikoli o hypotéku klasickou, která je využívána především na koupi nemovitosti, a kterou nabízejí pouze banky. Umíme úrok i nižší, záleží na typu nemovitosti, stavu, lokalitě atd.

Umíte nabídnout dobu splatnosti jako banky?

Ano. Nejenže umíme, ale běžně našim klientům nabízíme dobu splatnosti 15 – 20 let s možností předčasného splacení. Na rozdíl od některých konkurenčních poskytovatelů nebankovních amerických hypoték naše klienty v žádném případě nenutíme, aby splatili např. 1 milion do 6 let. Chceme, aby si klient sám řekl,
jakou chce splátku, tzn. i dobu splatnosti.

Do kolika procent hodnoty nemovitosti půjčujete?

Americká hypotéka je poskytována již od 100 000 Kč. Maximální výše půjčky není omezena. Omezena je výše LTV (loan-to-value), tj. zástavní hodnota nemovitosti.
Standardně umíme půjčit až 50% hodnoty nemovitosti.

Platí se u Vás nějaké poplatky předem?

Ne! Při sepsání žádosti o nebankovní americkou hypotéku neplatíte absolutně žádné poplatky! Až do fyzického vyplacení úvěru platíme veškeré náklady my!
Naprostou většinu úvěrů realizujeme úplně zdarma, to znamená, že našim klientům neúčtujeme žádné náklady ani z půjčky fyzicky vyplacené.